MM logo

November 2019

  • Cast

    Donna Sheridan                        Lela Hughes
    Sophie Sheridan                       Chloe Reisinger
    Tanya Cresham-Leigh             ShaSha Wallis
    Rosie Mulligan                        Natalie DiStefano
    Sam Carmichael                      Jack Whalen
    Harry Bright                             Nick Scavone
    Bill Austin                               Kyle Camilli
    Sky                                        Michael Flynn
    Ali                                         Payton Phillips
    Lisa                                        Rachel Camilli
    Pepper                                   Mark Hoffman
    Eddie                                      Andrew Pastor
    Father Alexandrios                   Guest appearances

                                                                 Ensemble

    Juliet Belanger                             Matthew Manna
    Jordan Brand                               Taylyn Markham
    Maddie Burns                               Jillian O’Rourke
    Rebecca Bywater                          Mackenzie Rickson
    Morgan Dreher                            Sofia Rust
    Abby Dwyer                                  Regan Virkler        
    Angie Gori                                    Adyson Zlotnick    
    Hannah Hughes                                                                        
    Erika Leavitt

     

    Crew

    Stage Manager                         Lydia Totino
    Light and Sound Manager          Greg Wilson
    Set Design                               Greg Wilson
    Student Choreographer             Natalie DiStefano
    Stage Left                               William Burkert
    Stage Right                             Alex Finkey
    Lights                                     Greg Wilson
    Sound                                     Charlie Raymond
    Student Hair/Makeup               Grace Glastetter

                                     Backstage/Set Builders/Painters/Props:              
    Maddy Ballou, Davide Bazzani, Abby Bednarczyk, Celina Beyer– Teal, Robby Bodien, Alex Finkey, Grace Glastetter,  Kayla Green, Evelyn Haley, Mikayla Herald, Emily Hinckley, Morgan Hoffmann, Charis Marvel, Cameron McKay, Charlie McKeon, Elise Miller, Elizabeth Mull, Alison Myers, Kylie Reisinger, Sarah Skylstad, Keelin Tidmarsh, Maggie Walz, Anna, Wilson, Greg Wilson, Maddy Wilson, Nicole Wooddell, Julia Zuccaro.

     

    Director                                Matt Lopez
    Producer                               Catrina Kohl
    Choreographer                      Anastasia Welsh
    Music Director                       Christian Gunn
    Hair/Makeup                         Melissa Glastetter
                                       
                                            Set Builders/Painters:
    Scott Ballou, Christian Gunn, Vicki Hart, Zach Hart, Eva Hoffman, Catrina Kohl, Matt Lopez, Paul Reisinger, Warren Wallis, Gary Wilson, Marcy Wilson